in

Predsednik otkrio šok informacije o Miši Bačulovu i padu nadstrešnice, a razotkrio i ulogu RTS u obojenoj revoluciji

Predsednik otkrio šok informacije o Miši Bačulovu i padu nadstrešnice, a razotkrio i ulogu RTS u obojenoj revoluciji

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostuje u emisiji Hit Tvit na TV Pink, a kako je danas naveo na svom Instagramu, nikada na ovakav način u prethodnih 13 godina nije najavljivao nijednu emisiju.

Foto printskrin TV Pink

Gost je i prof. Dragana Mitrović.

Na početku emisije, predsednik Vučić se osvrnuo na 25 godina od 5. oktobra.

– Bilo je između 80.000 i 85.000 ljudi, ali volimo uvek da dodajemo. Ne bih analizirao posebno taj dan, već je važnije šta je bilo posle toga. Rezultat koji je usledio bio je taj da smo služili stranim interesima, ispunjavali sve što smo tražili – kazao je on.

Foto: Printscreen

Podsetio je na isporuke Srba Haškom tribunalu bivšeg predsednika Slobodana Miloševića i drugih Srba.

– Imali smo urušavanje savezne države u savez država, de fakto konfederaciju Srbije i Crne Gore. Odlazak Crne Gore je bio preduslov za odlazak Kosova i Metohije. Naši vlastodršci su u tom trenutku brinuli hoće li to biti pre ili posle izbora, što je potvrđeno kroz zvanična dokumenta, ne samo Vikiliksa – kazao je Vučić.

Foto printskrin TV Pink

Podseća na otkaze, pljačkašku privatizaciju…

– Najvažnije, za narod jeste taj da smo ostali bez 550.000 radnih mesta, da su se oni obogatili, a narod osiromašio, i zato smo od 2012. godine krenuli u rešavanje svega toga – navodi Vučić.

Kao jedinu dobru stvar posle 5. oktobra naveo je kraj izol

– Bilo je dobro što Srbija nije više onako izolovana, ali je platila najvišu cenu – objasnio je on.

Profesorka Mitrović je podsetila ja prebijanje bivšeg generalnog direktora RTS Dragoljuba Milanovića i zlostavljanje novinara Milorada Komrakova.

– Nama fali pomirenje, smirenje, gledanje u zajedničku budućnost, prihvatanje različitosti kao normalnosti – kazala je ona.

Predsednik kaže da mu je ostalo godinu i po dana do kraja mandata.

– Verovatno će trajati kraće i da ćemo ići zajednički na predsedničke i parlamentarne izbore, verovatno u decembru 2026. godine – kazao je on.

Ističe da se vidi neozbiljnost i neodgovornost ljudi koji nikada neće naučiti nešto iz sopstvenog iskustva neuspeha, govoreći o političarima iz opozicije koji priželjkuju novi 5. oktobar.

– Nikada nisam hteo da se obračunavam sa političkim protivnicima ili da lustriramo političke protivnike. Oni su takve zakone donosili posle 5. otkobra i uživali u tome. Lustrirali su samo ćerke funkcionera kojima su sekli kosu, kao što je bio sa ćerkom Milovana Bojića. To je jedini njihov nivo o čemu mogu da govore. Nisam hteo da se svetimo onima koji su uništavali našu vojsku – rekao je Vučić.

Ističe da je Zdravko Ponoš namerno i smišljeno razorio našu vojsku.

– To je bilo kao neko malo veće lovačko udruženje i ništa više od toga, i to je namerno uradio – kaže on.

Foto printskrin TV Pink

Kaže da je najveći problem u mesecima iza bio ne u novcu spolja ili iznutra, već je najveći problem što su sve naše vrednosti napadnute, pristojan i normalan svakodnevni život i to što u su u ovih 11 meseci napadnute i razorene sve državne institucije: prosveta, visoko školstvo, zdravstvo, tužilaštvo…

– Prvi put ćete večeras da čujete da sada kada smo hapsili lica koja su organizovali ovaj borbeni kamp kod Loznice nije obavila BIA ili MUP. Iz potpuno privatnih izvora smo došli do informacija. Nemoguće je bilo da to nismo primetili. Nismo jer je neko tako želeo. Iako je trajala revolucija i svi smo znali da traje i da je plaćena spolja, nismo imali nijedan snimak sa plenuma od BIA ili MUP. Od 15. feburara smo doneli odluku da se borimo – kaže on.

Ističe da su tada obični ljudi krenuli da šalju snimke.

– Shvatili smo da protiv sebe imamo ceo sistem, da je ceo sistem urušen… Malo ko je radio svoj posao. Nemam šta da zamerim svom drugu Vladi Orliću… Kompletna operativa je ili ćutala ili direktno radila za drugu stranu – kaže on.

Tek skoro se saznalo ko je lagao iz MUP o “zvučnom topu”.

– Jedno je S.N. inicijala – kazao je on.

Jedna policijska jedinica je već bila spremna da se preda u ruke demonstranata 15. marta, naveo je on. Hteli su da se izmešaju “sa narodom” i da kažu “da su sa narodom”, naveo je on.

– Nisu uspeli to da izvedu zbog borbenosti nekoliko jedinica MUP i zato što su videli opredeljenost ljudi u Pionirskom parku da se bori i za to imamo dokaze – naveo je on.

Foto: Printskrin

Kaže i da danas ne veruje u to da je bila sabotaža na nadstrešnici u Novom Sadu.

– I danas ne verujem u to. Ne isključujem mogućnost. Tek pre nekoliko dana smo dobili snimke sa nadstrešnice i videli neka poznata lica za koja nismo znali da su tu bili. Vidimo kako Miša Bačulov tuda nekoliko sati pre pada nadstrešnice tuda unezvereno šeta. Ne kažem da je nešto uradio, ali zašto to niko nije znao? – kazao je on.

Đuro Raca je naveo da su neka lica videta pre pada nadstrešnice, ali tada nisu uzeti snimci posle njegove krivične prijave.

– Što nas nisu obavestili da postoji neki trag? – pita Vučić, ali dodaje da još veruje u zvaničnu verziju pada nadsrešnice.

Pita i kako to da 11 meseci se ne zna za to da se vide lica za koja je čudno da se vide na tom mestu.

– Kako su već 2. novembra, dan posle nesreće, znali šta je uzrok? – pitao je Vučić.

Interesantno je da ovo nismo znali, kaže Vučić.

– Odmah je prihvaćeno da je bila korupcija. Nismo videli dokaz. Tomislav Momiorvić ima novca za ceo život za sebe, decu i sve druge. Nijednu firmu nam niste pokazali, osim što maltretirate ljude i članove njihove porodice i Momirovića i Vesića i drugih – kaže Vučić.

Kaže da je gora tragedija od toga da se ne nađu krivci za pad nadstrešnice i smrt nedužnih ljudi da se za to optuže oni koji za to nisu krivi.

– Policija, zajedno sa TOK i nekim drugim tužilaštvima kreće u hajku na izmišljene slučajeve, poput Generalštaba. Tu vidite spoljni uticaj. Mnogima u Evropi najviše smetaju dobri odnosi koje smo mogli da izgradimo sa predsednikom Trampom i njegovim okruženjem. Drugi cilj je da se mora napraviti šema “korumpiranih skotova” na čijem je čelu Vučić – kaže on.

Kaže da, pošto nema bogatstvo, moraju da nađu nekog i da ga ispituju da kaže da je nešto Vučić naredio.

– Zorana Mihajlović me pozvala, a vređala je ranije moju porodicu na najstrašniji način, pa see izvinila, i rekla mi da su ti ljudi ludi i da su od njega tražili “to i to”. Kaže da su iz policije bili gori nego iz Tužilaštva. Ja sam rekao da j eto nemoguće, ali je dodala da su tražili njegovu glavu i stalno su pitali da li je neko terao… To mi je rekao i Goran Vesić i neko treći i tek tad počnem da se bavim time i vidim da platu mrežu da bi uhapsili mene i da sprovedu revoluciju do kraja. Ne mogu da mi nađu ništa, pa se bave različitim slučajevima i Generalštabom. Ja sam tražio leks specijalis i oni, kao u inat, nisu doneli leks specijalis – naveo je on.

Foto: Printskrin

Kaže da je postojao plan i za 15. mart i za druge datume, ali su se iznenadili “vaninstitucionalnom otporu slobodarske Srbije”.

– Već od maja kreću pomeranja, žalopojke svuda kad su shvatili da vreme odgovornosti dolazi. Shvatili su da će obični ljudi da im se suprostave. Važnu ulogu u revoluciji odigrala je RTS. Napravio sam analizu njihovog ponašanja na nekoliko stotina stranica – kaže on.

Ističe da su u emisiji “Ovo je Srbija” svakog dana od sredine novembra do sredine maja sve emisije kretali o okupljanjima i blokadama.

– Npr. 14. februara je prva vest bila, ne obeležavanje državnog praznika Sretenja, već o studentima koji dolaze u Kragujevac, pa tek onda o zvaničnom državnom događaju. Od 20. novembra emisija je do početka decembra kretala sa protestima o Novom Sadu – kaže Vučić.

Česte su bile formulacije “grad je stao”, 24.1. su 11 minuta posvetili obustavi rada advokata.

– Vi to ne vidite 11 minuta u Dnevniku, ali 11 minuta u 3 sata kada cela Srbija gleda, da se narod navikava, da to bude nova realnost – kaže Vučić.

Ubacili su i elemente ljudskih faktora, a pratili su šetnju studenata uz uživo priloge.

– Šetnja se prati i narednih dana u istom tonu. U danu 28.2. predsednik Srbije u Boru, kratko uključenje, dva minuta kasnije tri puta duže uključenje sa protesta u Nišu – objasnio je on.

Podseća na reči “odjeknula je tišina”, a onda je on “postao zlikovac” kada je to naveo.

– Znate li koja je vest interesantna? Posebna pažnja se svakog dana na bicikliste koji su lažno išli do Strazbura. Nisam znao da je Strazbur u Srbiji. Svi ti ljudi su plaćeni dnevnicama, svaki biciklista, trkač, motociklista ima dnevnicu koja nikad nije manja od 50 evra. Samo izračunajte koliko stotina miliona to košta i ko to plaća – kaže Vučić.

Foto: Printscreen

Kaže da je ponosan na to što je država reagovala mirno.

– Tužioci svakoga ko bi ih pogledao popreko, pipnuo ili nesrećnim slučajem udario automobilom, optužni akt bi bio “pokušaj ubistva”, a blokaderi koji napadaju čak i policajce ne dobijaju ni pritvor. To je monstruozno organizovano da urušavanje zemlje, da se uspešno i sa toliko novca može ponoviti. Svi ovi ljudi su plaćeni dnevnicama, svaki biciklista, trkač, motociklista ima dnevnicu koja nikad nije manja od 50 evra. Samo izračunajte koliko stotina miliona to košta i ko to plaća. – Hapsili su one koji su se branili, ne jednom već mnogo puta. Ponosan sam na činjenicu što smo uvek reagovali blago, mirno. Stvari u državi nisu idealne, ali smo ih stavili pod kontrolu. Oni više nemaju nikakve šanse – naveo je on.

Problem su onima koji žele obojenu revoluciju bili i pripadnici “Kobri” jer je to jedina jedinica koja je imala 100% odziv za pomoć Srbima na Kosovu i Metohiji, smatra on.

– Građani mogu da se oslone na svoju policiju jer je najveći broj časnih ljudi u policiji. Ne želim nikome da se dodvoravam. Sad znam da je gotovo jer znam da su stvari drugačije u sistemu. Važno je da uspostavimo sistem u kojem će se poštovati Ustav, zakoni, javni red i mir – kaže Vučić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije