– Zadovoljstvo mi je da pozdravim učesnike i organizatore 13. Foruma regiona Rusije i Belorusije, koji se tradicionalno održava uoči Dana nezavisnosti Republike Belorusije, koji se slavi 3. jula i obeležava godišnjicu oslobođenja Minska od nacističkih osvajača. Iskreno čestitam svim beloruskim prijateljima ovaj nacionalni praznik – rekao je Putin u video obraćanju učesnicima plenarne sednice 13. Foruma regiona Belorusije i Rusije.
Naglasio je da će Rusija uvek pamtiti da su tokom Velikog otadžbinskog rata narodi Rusije i Belorusije, rame uz rame i uz ogromne žrtve, branili slobodu i nezavisnost, donoseći mir Evropi i celom čovečanstvu, prenele su RIA Novosti.
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

