in

RADNA POSETA SLOVENIJI: Predsednik i generalni sekretar Olimpijskog komiteta Srbije u LJubljani

RADNA POSETA SLOVENIJI: Predsednik i generalni sekretar Olimpijskog komiteta Srbije u LJubljani

PREDSEDNIK Olimpijskog komiteta Srbije Dejan Tomašević i Dejan Bojović i generalni sekretar Dejan Bojović nastavili su seriju zvaničnih sastanaka sa olimpijskim komitetima u regionu.

OKS

Tomašević i Bojović su bili u zvaničnoj poseti Olimpijskom komitetu Slovenije gde ih je primio Franjo Bobinac, predsednik Olimpijskog komiteta Slovenije, koji je u aprilu 2026. ponovo izabran za ovu rukovodeću funkciju sa mandatom do 2030. godine. Na sastanku dve delegacije učestvovao je i Blaž Perko, direktor i Uroš Mohorič, generalni sekretar Olimpijskog komiteta Slovenije.

Tokom razgovora istaknuto je da Olimpijski komitet Srbije i Olimpijski komitet Slovenije povezuju decenije uspešne saradnje, zasnovane na međusobnom poštovanju, poverenju i razumevanju značaja koji olimpijski komiteti imaju u razvoju sporta i očuvanju olimpijskih vrednosti.



Predsednici Tomašević i Bobinac zaključili su da postoji prostor za dalje jačanje odnosa kao i za saradnju na regionalnom i međunarodnom nivou.

Naglašeno je da će dva Olimpijska komiteta raditi na razmeni znanja i iskustava, podizanja kapaciteta, kao i razvoj programa od zajedničkog interesa ali i podržavati jedni druge u pitanjima od značaja za olimpijski pokret, sportiste i sportske organizacije.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije