in

Dušan Tadić i Fenerbahče doživeli veliki kiks, pola zemlje “besni” zbog onog što sudije rade (VIDEO)

FUDBALERI Fenerbahčea u 25. kolu turske Superlige nisu opravdali očekivanja svojih pristalica – odigrali su samo 2:2 sa nejakom ekipom Alanjaspora, koja se bori za opstanak, i tako više nisu na deobi čelne pozicije.

Alex Nicodim / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić bio je starter u ekipi “Fenera”, koja se skoro od samog početka našla u neočekivanom problemu.

Naime, Augosto je u 12. minutu doneo senzacionalno vođstvo autsajderu (Alanja je u ovaj meč ušla kao 16. na tabeli, prva iznad crte koja razdvaja ekipe koje ispadaju i one koje ostaju u elitnom društvu).

To vođstvo je bilo na snazi sve dok na “scenu” nije stupio srpski fudbalski mađioničar.

Tadić je, naime, dao gol iz penala u 49. minutu, a pritom je odluka da se dosudi najstroža kazna razbesnela ne samo navijače Alanjaspora, već i drugih klubova kojima “Fener” nije mio – jer su smatrali da je sudija tom prilikom uručio poklon slavnom klubu:

Da li jeste, procenite sami:

Besnela je ta “polovina Turske” i kada Dušan Tadić zbog ovog starta nije dobio crveni karton…

… ali su na kraju najnezadovoljniji bili navijači Fenerbahčea.

Jer, iako je deset minuta posle Tadićevog gola asistencija Muldura omogućila je Džeku da donese preokret, meč je završen bez pobednika.

U 63. minutu Augosto je lukavnim udarcem poravnao na 2:2 i tako postavio konačan rezultat.

Usled neočekivanog remija, Fenerbahče nije uspeo da se vrati na deobu prvog mesta na tabeli turske Superlige – ima 64 bodova, a dva više je sakupio Galatasaraj koji je sa 2:0 savladao osmoplasirani Bašakšehir.

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“