AMERIČKI košarkaš Tajtaj Vašington potpisao je jednogodišnni ugovor sa Asvelom, saopštio je ovog ponedeljka francuski klub.
FOTO: Ozan KOSE / AFP / Profimedia
Ovaj 24-godišnjak je ponikao na Univerzitetu Kentaki, a 2022. je izabran kao 29. pik u prvoj rundi NBA drafta.
On je tokom NBA karijere odigrao 74 utakmice za Hjuston, Milvoki, Finiks i Los Anđeles kliperse. U timu iz Vilerbana će nositi dres sa brojem tri.
Vašington je prošle sezone za ekipu San Dijego klipersa u Razvojnoj ligi prosečno beležio 19,5 poena, 5,7 asistencija i 4,9 skokova po meču.
U Asvel koji sa klupe predvodi Toni Parker do sad su došli: Bot Gač, Iv Pons, Peti Mils, Džoel Bolomboj, Nejt Sestina, Mark-Oven Fodžo Dada, Majls Kejl, Džej Krauder, Ugo Beson, Tremont Voters, Matis Dosu-Jovo i pomenuti Tajtaj Vašington.
Bonus video: Nikola Jokić – od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije


