in

POGLEDAJTE RASPORED I REZULTATE SVIH UTAKMICA EUROBASKETA!

POGLEDAJTE RASPORED I REZULTATE SVIH UTAKMICA EUROBASKETA!

Orlovi će igrati u D grupi, a u slučaju prolaska u narednu fazu, što cela nacija očekuje, ukrstiće se sa grupom C, koja će se igrati u Milanu, dok se u njoj nalaze domaćin Italija, Grčka, Hrvatska, Estonija, Ukrajina i Velika Britanija

Šampionat Starog kontinenta otvara utakmica u Tbilisiju, gde će se igrati svi susreti A grupe, između domaćina Gruzije i Španije (13.30). Tu su još Turska, Crna Gora, Belgija i Bugarska.

Keln će ugostiti reprezentacije grupe B, osim domaćina Nemačke, u njoj su još glavni favoriti Francuska i Slovenija, Litvanija, zatim, Bosna i Hercegovina i Mađarska.

Utakmice eliminacije igraće se u Berlinu, a tamo će se naći po četiri najbolje plasirane selekcije iz svake grupe.


OPET SMO POKAZALI KARAKTER! Marko Gudurić: Možda i nije loše malo osetimo taj pritisak


KALINIĆ POSLE DRAMATIČNE POBEDE: Znali smo da će biti ovako!

KALINIĆ POSLE DRAMATIČNE POBEDE: Znali smo da će biti ovako!

Starsportphoto

reprezentativci Srbije posle pobede u Turskoj

MINA VEĆ U ŠESNAESTINI FINALA

Pešićevi izabranici ako budu prvi, već u šesnaestini finala mogu da nalete na težak izazov, jer se ukrštaju sa grupom gde su Grčka, Italija, Hrvatska. Jedini način da se zaobiđu mine je da se osvoji prvo mesto u D grupi, a da Heleni, Azuri ili komšije ne naprave kiks i budu među prve tri plasirane (što je realno očekivati).

PRVO MESTO (NE)GARANTUJE LAKŠI PUT

U bilo kojoj drugoj opciji, ukoliko Orlovi budu prvi, realno je da idemo na Britance, Ukrajince ili Estoniju, što je mnogo lakši put do osmine finala. Svaka drugačija osvojena pozicija, otežava nam put do zlata, na koje čekamo od 2001. godine.

OVO JE KOMPLETNA SATNICA EP U KOŠARCI

Sve mečeve Evrobasketa možete da pratite na kanali Radio televizije Srbije i Sport kluba.

TBILISI (GRUZIJA)

A GRUPA: Gruzija, Španija, Turska, Bugarska, Crna Gora, Belgija

1. septembar

Španija – Bugarska 114:87

Turska – Crna Gora 72:68

Belgija – Gruzija 79:76 posle produžetka

3. septembar

Crna Gora – Belgija 76:70

Bugarska – Turska  87:101

Gruzija – Španija 64:90

4. septembar

13.30 Bugarska – Crna Gora

16.15 Španija – Belgija

19.00 Turska – Gruzija

6. septembar

13.30 Belgija – Turska

16.15 Crna Gora – Španija

19.00 Gruzija – Bugarska

7. septembar

13.30 Turska – Španija

16.15 Bugarska – Belgija

19.00 Gruzija – Crna Gora

KELN (NEMAČKA)

B GRUPA: Nemačka, Francuska, Slovenija, Litvanija, Bosna i Hercegovina, Mađarska

1. septembar

BiH – Mađarska 95:85

Slovenija – Litvanija 92:85

Francuska – Nemačka 63:76

3. septembar

Nemačka – BiH 92:82

Litvanija – Francuska 73:77

Mađarska – Slovenija 88:103

4. septembar

14.30 Litvanija – Nemačka

17.45 Slovenija – BiH

20.30 Francuska – Mađarska

6. septembar

14.30 BiH – Francuska

17.15 Mađarska – Litvanija

20.30 Nemačka – Slovenija

7. septembar

14.30 Litvanija – BiH

17.15 Francuska – Slovenija

20.30 Mađarska – Nemačka

MILANO (ITALIJA)

C GRUPA: Italija, Grčka, Hrvatska, Estonija, Ukrajina, Velika Britanija

2. septembar

Ukrajina – Velika Britanija 90:61

Hrvatska – Grčka  85:89

Italija – Estonija 83:62

3. septembar

Velika Britanija – Hrvatska 65:86

Estonija – Ukrajina  73:74

Grčka – Italija (u toku)

5. septembar

14.15 Hrvatska – Estonija

17.00 Velika Britanija – Grčka

21.00 Ukrajina – Italija

6. septembar

14.15 Estonija – Velika Britanija

17.00 Grčka – Ukrajina

21.00 Italija – Hrvatska

8. septembar

14.15 Hrvatska – Ukrajina

17.00 Estonija – Grčka

21.00 Velika Britanija – Italija

PRAG (ČEŠKA REPUBLIKA)

D GRUPA: Češka, Srbija, Poljska, Izrael, Holandija, Finska

2. septembar

Izrael – Finska  89:87

Poljska – Češka 99:84

Srbija – Holandija 100:76

3. septembar

Finska – Poljska  89:59

Češka – Srbija 64:81

Holandija – Izrael (u toku)

5. septembar

14.00 Poljska – Izrael

17.30 Češka – Holandija

21.00 Srbija – Finska

6. septembar

14.00 Holandija – Poljska

17.30 Finska – Češka

21.00 Izrael – Srbija

8. septembar

14.00 Finska – Holandija

17.30 Češka – Izrael

21.00 Srbija – Poljska

OSMINA FINALA

Mercedes-Benc arena, Berlin / Nemačka

10. septembar

(1) B2 – A3 

(2) A1 – B4 

(3) B1 – A4 

(4) A2 – B3 

11. septembar

(5) C1 – D4 

(6) D2 – C3 

(7) C2 – D3

(8) D1 – C4

ČETVRTFINALE

Mercedes-Benc arena, Berlin / Nemačka

13. septembar

pobednik 1 – pobednik 5 

pobednik 2 – pobednik 6 

14. septembar

pobednik 3 – pobednik 7 

pobednik 4 – pobednik 8 

POLUFINALE

Mercedes-Benc arena, Berlin / Nemačka

16. septembar

pobednik 1/5 – pobednik 2/6 

pobednik 3/7 – pobednik 4/8 

MEČ ZA TREĆE MESTO

Mercedes-Benc arena, Berlin / Nemačka

18. septembar

17.15 časova 

FINALE

Mercedes-Benc arena, Berlin / Nemačka

18. septembar

20.30 časova 

Pratite nas na društvenim mrežama